Superbrands Worldwide

Homepage


Superbrands TV

Jedným z najefektívnejších marketingových nástrojov programu Superbrands je inovatívna a rýchlo sa rozvíjajúca Superbrands TV. Základným stavebným kamenom Superbrands TV sú krátke videá, ktoré rozprávajú príbehy o produktoch a službách znaciek. Videospoty zaznamenali obrovský úspech po celom svete a za posledné mesiace sme prostredníctvom YouTube kanála Superbrands zaistili znackám viac ako 2,7 milióna zhliadnutí. Nesmiernou výhodou videa je možnost jeho zobrazenia v lubovolnom digitálnom médiu – ci už ako televíznu reklamu, na interných infoTV znaciek alebo infoscreenoch pre zákazníkov. Obrovskou výhodou je aj ich virálny potenciál – možno ich totiž lahko zdielat prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych médií. Medzinárodné príklady sú dostupné na internetovej stránke www.superbrandstv.com.


Program Superbrands

Program Superbrands
 
Superbrands je najuznávanejšou nezávislou globálnou autoritou v oblasti hodnotenia a oceňovania obchodných značiek. Titul Superbrands je znakom špeciálneho postavenia a uznania vynikajúcej pozície značky na lokálnom trhu. Pečať Superbrands získajú len značky s výnimočnou povesťou – zákazníci si s nimi vždy spájajú významné hodnoty a majú k nim osobný vzťah. Od svojho vzniku vo Veľkej Británii si projekt získal celosvetové uznanie a dnes je cena Superbrands Award  uznávaná ako špeciálne ocenenie, ktoré na základe jednotných kritérií a metód každoročne oceňuje najlepšie z najlepších značiek v takmer 90 krajinách na piatich kontinentoch.
 
Ako sa stať Superbrands
 
Ocenenie Superbrands pre daný rok získa značka, ktorá obstojí vo viackolovom výberovom procese. Do programu Superbrands sa jednotlivé značky nemôžu prihlásiť. Pri nominácii sa vychádza z databázy všetkých obchodných trade-mark značiek. Spoločnosť Bisnode, popredný svetový poskytovateľ obchodných informácií, vytvorí na základe obchodných výsledkov zoznam nominovaných kandidátov. Ďalším krokom je spotrebiteľský prieskum, jeden z najdôležitejších prvkov výberového konania, v rámci ktorého agentúra GfK na základe známosti a obľuby zúži výber na zoznam semifinalistov. Konečné slovo pri udeľovaní titulov v danom roku má odborná komisia Brand Council. Na konci hodnotiaceho procesu získavajú spotrebiteľské značky ocenenie Superbrands, podnikateľským značkám je udelený titul Business Superbrands.
 
Superbrands Slovakia
 
Program Superbrands obnovil svoje pôsobenie na Slovensku v roku 2013. Od roku 2014 sú značky vyhodnocované nielen v kategórii spotrebiteľských ale aj v oblasti business (B2B) značiek. Zatiaľ čo prvé z nich sú verejne známe a spotrebitelia sa s nimi stretávajú deň čo deň v maloobchodnom sektore, business značky sú dôležitými hráčmi v špecializovaných odvetviach priemyslu, poľnohospodárstva a obchodu. Spotrebiteľské a business Superbrands daného roka predstavujú absolútnu špičku medzi konkurenciou. Cieľom programu Superbrands je nielen vzdať hold najúspešnejším značkám v oblasti brandingu, ale taktiež uviesť do pozornosti spotrebiteľov a odobornej verejnosti mimoriadne silné značky pôsobiace na slovenskom trhu a prezentovať príklady hodné nasledovania pre účastníkov trhu, ktorí by sa radi rozvíjali a inšpirovali od najlepších. Za týmto účelom organizácia Superbrands každoročne usporadúva spoločný PR a mediálny program, do ktorého sú pozvané výhradne značky ocenené titulom Superbrands a Business Superbrands daného roka.
 

 

 

 
 

 

Partneri/ Mediálni partneri

Copyright © 2024 Superbrands SK