AUTHORITY

  Homepage

  Ďalej..


  Slovak Superbrands 2014

  10.10.2014
   
  Celosvetový program nezávislého hodnotenia značiek Superbrands vyhlasuje každoročne najlepšie slovenské značky na slávnostnom Tribute Evente. Tento rok sa slávnostný večer konal 9.októbra v Radisson Carlton Hotel Bratislava, kde si Pečať kvality Superbrands prevzalo 37 značiek. 
  Ocenenie Superbrands Award ziskavajú najlepšie značky na základe preferencií zákazníkov a následne podľa hodnotenia odbornej poroty. Pečať kvality Superbrands je pre firmu znakom pozitívnej spätnej väzby a silného povedomia o značke v očiach zákazníkov aj odbornej verejnosti. Tento rok pribudli k tradične odovzdávaným cenám pre zákazníkov Consumer Superbrands aj ocenenia pre značky v B2B segmente pod názvom Business Superbrands. Značky ocenené programom Superbrands prešli náročným trojfázovým výberovým procesom, na začiatku ktorého bolo viac ako milión značiek. Poďakovanie za splnenie takto náročnej úlohy patrí našim partnerom, expertom a členom odbornej poroty – Brand Council. Ich vytrvalá podpora nám aj tento rok pomohla dosiahnuť úspech v podobe tohtoročného programu Superbrands.
   
  Myšlienka programu Superbrands vychádza z celosvetového trendu, ktorý stavia budovanie povedomia o značke do stále silnejšej pozície v rámci marketingovej stratégie firiem. „ V 21. storočí bude branding jediným unikátnym rozlišovaním medzi podnikmi. Hodnota značky je teraz kľúčovým aktívom“, píše periodikum Fortune Magazine. Dôležitosť dobrého brandingu pre úspech firiem zdôrazňuje aj Andras Wiszkidenszky, regionálny riaditeľ Superbrands pre Strednú a Východnú Európu. „Na dobrý branding nie je exkluzívny recept. Keby bol, každý by to robil rovnako. Dobrý branding je to, keď je spoločnosť viditeľne schopná stotožňovať sa so svojim výrobkom, cíti záväzok voči produktu a je schopná to správne komunikovať“. 
   

  Ďalej..


  Najsilnejšie značky Slovenska v roku 2013

  25.9.2013
   
  Medzinárodná organizácia Superbrands udelila vytúžených Oscarov Značiek 
  V prítomnosti 150 pozvaných hostí, vrátane podnikateľov a manažérov národných a medzinárodných spoločností, novinárov a osobností verejného života sa 24. septembra 2013 v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien najlepším značkám Slovenska.
   
  Prestížne ocenenie osobne prevzali nasledujúce spoločnosti: Avion, AVIS, Baumit, Červený Nos Clowndoctors, COOP Jednota, ČSOB, Decodom, HC SLOVAN Bratislava,Mary Kay, McCain, NAY Elektrodom, PHASE, Podravka, Rádio Express, SATUR, ŠK Slovan Bratislava, Sloboda zvierat, TA3, Tatra banka, Tauris, Ticketportal, Topreality.sk, WALMARK, Zentiva, Zoznam.sk.
  Zvláštne ocenenie Special Awards dostali SPP v kategórii Spoločenská zodpovednosť a Red Bull v kategórii k Sociálno- mediálne spoločnosť/ komunita.
   
  Medzinárodná organizácia Superbrands je hrdá na to, že sa môže podieľať na úspechoch značiek v 90. krajinách sveta.
  Hostí privítal aj pán Peter Mihók, predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, vo svojom príhovore okrem iného vyzdvihol zakladateľov značiek a poukázal na dôležitosť udržovania tradícií.  
  Zlatým klincom večera bolo predstavenie Superbrands ročenky 2013. Ročenka popisuje tie značky, ktoré sa vyznačujú svojimi inováciami, výskumoma vývojom, kvalitou služieb, spoločensky zodpovedným podnikaním,vďaka ktorým sa stali neoddeliteľnou súčasťou života spotrebiteľov. Táto vysoko kvalitná publikácia ponúka informatívny prehľad svetompopulárnych značiek Slovenska.
  Program galavečera doplnilo vystúpenie hudobnej formácie Cinnamon. Hostí sprevádzala večerom moderátorka Janette Štefánková .
  Na plánovaní a realizácii Superbrands Tribute Eventu v Bratislave sa podielal tím eventovej agentúry Mertel, pod vedením generálneho riaditeľa Lukáša Jesenského.
   

  Ďalej..


  V septembri štartuje Program Slovak Superbrands Award

  17.7.2012
   
  Po piatich rokoch sa do Slovenskej republiky vracia organizácia Superbrands, ktorá v 88 krajinách udeľuje cenu Superbrands. Najlepšie značky slovenských firiem obdržia titul Slovak Superbrands 2013. Zástupca Superbrands pre Slovenskú republiku András Wiszkidenszky odhalil prvé podrobnosti. „Ako zástupca najväčšieho svetového programu hodnotenia a oceňovania značiek pre Slovensko môžeme s radosťou a hrdo oznámiť spustenie programu oceňovania značiek - Superbrands v Slovenskej republike. Titul Superbrands môžu získať značky, ktoré majú vo svojej oblasti výbornú povesť a ktoré zákazníci spájajú s hodnotami a pozitívnymi emóciami.
   
  Titul Superbrand je udelený po dôkladnom výbere expertnej komisie a oprávňuje značku zúčastniť sa programu Superbrands, ktorý jej pomôže zoznámiť širokú verejnosť s výsledkami práce pri budovaní značky. Súčasťou programu Superbrands je i ročenka, ktorá vyjde v lete roku 2013 a ktorá prezentuje ocenené značky. Ďalej bude prevedený výskumný program, ktorý by mal určiť hodnotu jednotlivých ocenených značiek. Značky Superbrands budú tiež v rámci spoločnej obsiahlej kampane prezentované spotrebiteľom, obchodníkom a expertom na marketing a reklamu.
   
  V spolupráci s Úradom priemyselného vlastníctva SR bude vytvorená kompletná databáza značiek registrovaných v Slovenskej republike. Zo zoznamu sa potom vyfiltrujú značky, ktoré sú v Slovenskej republike bežne komerčne dostupné. Skrátený zoznam potom hodnotí komisia expertov Brand Council, pričom len značky s najvyšším počtom udelených bodov môžu získať titul Superbrands.
  V Brand Council zasadnú najväčší odborníci z oblasti komunikácie, médií, patentov, brandingu, PR a marketingu, čím je zaručené nezávislé a kompletné hodnotenie. Brand Council pri udelení titulu Superbrands používa kritéria ako sú sila a známosť značky, lojalita zákazníkov, povesť či tradícia. Značky, ktorým je udelený titul Superbrands, ho môžu používať vo svojej komunikácii do konca roku 2013.“
  Ocenenie Superbrand bude spoločnosti udelené na slávnostnej gala Tribute Event v septembri roku 2013.
   

  Ďalej..


  HILKOVIČ: Slovak Superbrands 2015

  19.3.2015

  Ďalšia značka, ktorá získala ocenenie Superbrands pre rok 2015 je firma HILKOVIČ. Pôvodne malá rodinná firma, ktorá sa za 22 rok vypracovala na jedného z najväčších výrobcov skríň na Slovensku. Cenu si prevzal Branislav Hilkovič, výkoný riaditeľ spoločnosti.

  Ďalej..

  Partneri/ Mediálni partneri

  Copyright © 2024 Superbrands SK