YVES ROCHER

Hlavnú filozofiu značky môžeme zhrnúť citáciou jej zakladateľa, pána Yva Rochera: „Každý ďalší vedecký objav je len dôkazom toho, že príroda má pravdu.“ Úcta k prírode a rastlinnému svetu určovala smerovanie a vývoj značky Yves Rocher od jej začiatkov a presvedčenia, že „je potrebné prírode vrátiť, čo nám každým dňom dáva“, sa drží dodnes. Verný jej ostáva aj súčasný generálny riaditeľ a vnuk zakladateľa Bris Rocher.
S nápadom založiť podnikanie na výrobe prípravkov s rastlinnými výťažkami, a teda využívať rastliny pre ich liečivé účinky, prišiel Yves Rocher v dobe, ktorá bola úplne orientovaná na syntetické produkty a túto myšlienku považovala za prekonanú. Yvovi Rocherovi sa napriek tomu podarilo vytvoriť na kozmetickom trhu jedinečný model, ktorý zahŕňa všetky fázy životného cyklu produktu od pestovania a zberu rastlín cez výrobu až po distribúciu vrátane marketingových aktivít. Tento model úspešne funguje dodnes a kontrola nad celým týmto cyklom umožňuje vo všetkých etapách znižovať dopad na životné prostredie a na život spoločnosti.  
Dôležitým pilierom filozofie Yves Rocher je tiež rešpekt k ženám a ich prirodzenej kráse.
Cieľom je ponúkať v rámci komplexnej starostlivosti širokú škálu produktov zodpovedajúcich špecifickým potrebám každej ženy a jej pokožky. Zakladateľ spoločnosti sa od začiatku riadil presvedčením, že krása nie je len jedna, pretože každá žena je jedinečná. Práve na individuálnom osobnom prístupe kozmetických poradkýň je založený úspech značky po celom svete.
 

Stiahnuť článok Webová stránka