Baumit

Značka Baumit oslávila v tomto roku svoje 30-te narodeniny. Zrodila sa v roku 1988, kedy sa spojili dvaja významní rakúski výrobcovia stavebných látok - Wietersdorfer & Peggauer Zementwerke a Wopfinger Stein- und Kalkwerke, s cieľom priniesť na trh špičkové stavebné materiály. Rozhodli sa pokračovať spoločne pod značkou Baumit. Expanzia značky Baumit začala krátko po páde „železnej opony“.

V súčasnosti je zastúpená v 27 krajinách Európy a v Číne. Na Slovensku patrí Baumit k lídrom na trhu zatepľovania a suchých omietkových zmesí. Oživenie stavebných aktivít v roku 2017 sa pozitívne odrazilo aj na celkových tržbách Baumitu , ktoré dosiahli úroveň 47,2 mil. EUR, čo predstavuje medziročný nárast takmer 10 %. Najlepšie sa darilo produktovému segmentu fasád a omietok, kde je Baumit dlhodobo trhovým lídrom.

Spoločnosť Baumit, tak ako je známa kvalitou výrobkov a svojimi službami, rovnako je známa aj dlhodobo stabilným tímom. Spoločnosť zamestnáva na Slovensku spolu 143 ľudí. Sídlo firmy sa od polovice minulého roka presunulo do nových reprezentatívnych priestorov v komplexe Zuckermandel na Žižkovej ulici v Bratislave, ktorého súčasťou je aj nový show-room - Baumit ColorStudio. Zákazníci tu nájdu kompetentné poradenstvo pre oblasť fasád.

Stiahnuť článok Webová stránka