LAVAZZA

Príbeh značky Lavazza sa začal pred 124 rokmi v talianskom Turíne. Spoločnosť založil Luigi Lavazza, ktorý prišiel hľadať šťastie do Turína, kde si kúpil si obchod s potravinami a začal pražiť svoju vlastnú kávu.

Vyrábal praženú kávu, v ktorej miešal zrná rôzneho druhu a pôvodu a vytváral tak produkt s unikátnou a novou chuťou. Z pôvodných troch zamestnancov sa firma rozrástla na štyridsiatich. Keď jeho zamestnancov povolali do 1. svetovej vojny, Luigi Lavazza zamestnal svojich synov a dcéry, a vytvoril tak rodinného ducha, ktorý sa stal základom jeho podnikania.

Po vojne Luigi kúpil Eureku – pražiaci stroj, ktorý zaručoval vysokú produkciu a Lavazza sa už v roku 1923 stáva najväčším talianskym dovozcom kávy a pražiarom.

Dnes je Lavazza lídrom na poli espressa v Taliansku a môžete si ju vychutnať vo viac ako v 90 krajinách po celom svete. Každý rok sa na celom svete vypije viac ako 27 miliárd šálok kávy Lavazza.

Výhradným distribútorom značky Lavazza pre Slovensko je spoločnosť Corner & Co. www.corner.sk a eshop www.coffyplanet.sk

 

Webová stránka